Prestižní Československý pohár dorosteneckých týmů se konal ve Frýdku-Místku

Mládežnický úsek FAČR pověřil předsedu krajského fotbalového svazu pana Karla Kulu uspořádat Československý pohár mezi vítězi dorosteneckých kategorií U17 a U19. Díky iniciativě předsedy KFS padla volba místa konání této prestižní události na stadion MFK ve Stovkách.

Byla to dobrá volba jak z důvodu výhodné polohy města Frýdku-Místku, tak k fotbalovému prostředí, který stadion ve Stovkách jednoznačně splňuje. Tímto velice vhodným rozhodnutím došlo k propagaci města, které letos slaví 750 let od svého založení.

Dne 20.6.2017 se tedy konal ve spolupráci s MFK F-M 8.ročník Československého poháru.
Dopoledne nastoupil k utkání vítěz České republiky U17 a to FC Viktorie Plzeň s vítězem Slovenska U17 MŠK Žilina. Dorostenci z Plzně vyhráli 4:1.

Odpoledne sehrál zápas vítěz ČR U19 AC Sparta Praha s vítězem Slovenska U19 FC Nitra.
Jelikož byl stav po normální hrací době bezgólový, o výhře Nitry rozhodly pokutové kopy .

Předání pohárů a medailí vítězům i poraženým se zúčastnil předseda krajského fotbalového svazu pan Karel Kula a za město Frýdek-Místek Ing. Silvie Schäferová z hnutí Naše Město FM